سلام به همه بخش دوم اطلاعات والنسیا رو براتون میذارم امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیره.

والنسیا دارای 23 کتابخانه با بیش از 300 هزار جلد کتاب در زمینه های مختلف است.همچین 4 دانشگاه در والنسیا قرار دارد که شامل دو دانشگاه عمومی به نامهای دانشگاه والنسیا و دارالفنون والنسیا و دو دانشگاه خصوصی با نامهای دانشگاه کاتولیک والنسیا و دانشگاه کاردنال اِرره را میباشد.

نمایی از دانشگاه دارالفنون والنسیا(از سمت راست دومین ساختمان)
گروههای موسیقی ایالت والنسیا در دنیا شناخته شده هستند و در طی ماه جولای جشنواره هایی درین مورد برگزارمیشود که از سال 1886 آغاز شده و در سال 2006 جشن 120 سالگی این جشنواره ها هم گرفته شد.سالانه بیش از 2000 موسیقی در سالن برگزاری ساختمان پالائو د لا موسیکا و برجهای پلاسا در والنسیا برگزار میشود.

این نمایی از ساختمان هنز والنسیا که با پسوند رینا سوفیا ملکه ی اسپانیا همراهه.
اسم کامل این مکان به اسپانیایی El Palau de les Arts Reina Sofia هست
در شهر والنسیا جشنها و تعطیلات مختلف و متنوعی وجود دارد که برخی از آنها از شهرت جهانی برخوردار هستند و شهرت برخی دیگر نیز به محدوده ی شهر منتهی میشود ولی این به آن معنی نیست که از اهمیت کمتری برخوردار هستن.در این قسمت به جشنهای والنسیا در طول سال نگاهی میاندازیم.

ژانویه:جشنهای سن آنتونیو و سن مارتین(مخصوص شهار والنسیا)

مارس:جشنواره سن خوسه

آوریل:هفته ی مقدس و جشن سن ویسنته فرر(در همه ی ایالت)

می:جشن می-دوشیزه ی دسامپارادو و کورپوس کریستی

ژوئن:جشنواره سن خوان

جولای:فِریا خولیو

اکتبر:روز ایالت والنسیا-موروس و کریستیانوس


در ادامه با غذاها-نوشیدنی ها و اخلاق و عادات مردم والنسیا بیشتر آشنا خواهیم شد...
+ نوشته شده توسط پویا رفعت پی در پنجشنبه سی ام آبان ۱۳۸۷ و ساعت 23:27 |
سلام دوستان از امروز می خوام براتون مطالبی از شهر و جاذبه های توریستی در کنار اخبار باشگاه قرار دهم

*ایالت والنسیا*

ایالت والنسیا(در تلفظ اسپانیایی بالنثیا) یکی از ایالتهای خودمختار کشور اسپانیا واقع در غرب سواحل ایبریکا و در کنار دریای مدیترانه است.این ایالت متشکل شده از سه شهرستان بزرگ به نامهای آلیکانته-کاستیون و والنسیا.ایالت والنسیا از شمال به آراگون و کاتالونیا از شرق به کاستیا لامانچا و آراگون و از جنوب به مورسیا منتهی میشود.والنسیا سومین شهر مهم اسپانیا از لحاظ وسعت و جعمیت به حساب می آید و در اتحادیه ی اروپا هم پانزدهمین شهر وسیع قاره اروپا محسوب میشود.طبق آخرین آمار در سال 2008 جعمیت شهر والنسیا بیش از 810 هزار نفر میباشد.زبان رسمی ایالت والنسیا دو زبان کاستیانو(اسپانیایی)و والنسیانا(شاخه ای از اسپانیایی)هست که البته اکثر قریب به اتفاق مردم والنسیا به زبان اسپانیایی اصیل یا همان کاستیانو صحبت میکنند.

آب و هوای والنسیا مدیترانه ای هست.نوعی آب و هوای مطبوع و البته مرطوب.میانگین دمای هوا در والنسیا بین 17.8 درجه ی سانتیگراد هست که تا 11.5 درجه در ژانویه(زمستان) و 25.5 درجه در آگوست(تابستان)تغییر و نوسان دارد.در پاییز بارانهای موسمی زیادی در سراسر والنسیا میبارد.

شهر والنسیا به خاطر تعداد بسیار زیاد پارکها و مناطق سرسبز و باغهایی که دارد به عنوان شهر گلها شناخته میشود.در 90% والنسیا میتوانید درختان و باغچه های سرسبز را پیدا کنید!در واقع والنسیا سرزمینیست متشکل از پارکها-باغستان های میوه و یک شهر امروزی.مکانی که پادشاهان اسپانیا در گذشته آنجا را برای خوشگذرانی و استراحت انتخاب میکردند و قبل از آن نیز مسلمانها برای بهره بردن از زیباییهای طبیعت و میوه های پربار موجود به والنسیا می آمدند و در حین این حضور بناهای تاریخی نیز از خود به جا گذاشتند.


به اتفاق دو عکس زیبا و جاذبه ی توریستی از والنسیا را با هم میبینیم.


نمایی از یکی از کوچهای قدیمی والنسیا و کودکانی که در راه مدرسه هستند
سینمای همیسفریک در والنسیا


این تصویر کوچک شده است. برای دیدن ابعاد واقعی آن، روی این نوار کلیک کنید. ابعاد واقعی تصویر 800x495 و حجم آن 86 کیلو بایت می باشد.

+ نوشته شده توسط پویا رفعت پی در پنجشنبه سی ام آبان ۱۳۸۷ و ساعت 23:27 |


ختافه 0-3 والنسيا

1000 کیلوبایت | شبکه Al Jazeera Sport +2 | گزارش انگليسي | کیفیت AVI - H.264

فرناندز 0-1
DOWNLOAD

خواكين 0-2
DOWNLOAD

ويسنته 0-3

DOWNLOAD
+ نوشته شده توسط پویا رفعت پی در سه شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۸۷ و ساعت 22:39 |
LA LIGA 2008 - 09


هفته هفتم لالیگا اسپانیا - فصل 09-2008
والنسیا 4 - 0 نومانسیا


1000 کیلوبایت | شبکه Al Jazeera Sport +2 | گزارش انگليسی | کیفیت AVI - H.264


پ.ن : گل اول والنسیا از تحلیل بازی ضبط شده.
+ نوشته شده توسط پویا رفعت پی در شنبه چهارم آبان ۱۳۸۷ و ساعت 19:0 |